Gmina Żagań
Naprawcie przeklęty przejazd
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 07:37

lokalna-przejazdMieszkańcy Tomaszowa narzekają na przejazd kolejowy na granicy z Bożnowem.

Od lat w tym miejscu trzeba zwalniać, a niektórzy uszkadzają sobie auta. Czy jest szansa by rozwiązać ten problem, piszemy w 162 wydaniu Lokalnej.

(sc)

 
Nie każdy dostanie
sobota, 19 października 2013 14:15

lokalna-budzetGmina Żagań szykuje projekt budżetu na przyszły rok, a sołectwa wyznaczyły zadania, które wykonają w ramach funduszu sołeckiego.

Przed rokiem 2014 z ulgą mogą odetchnąć nauczyciele i uczniowie gminnych szkół, ponieważ wójt Tomasz Niesłuchowski zapowiada, że nie będzie kolejnej reorganizacji w placówkach, choć do oświaty będzie trzeba trochę dołożyć. Najważniejszym celem gminy jest to, by kolejny raz obejść się bez kredytów i wykonać kilka inwestycji, podobnie jak w 2013 roku. Realizacji jakich zadań możemy spodziewać się w poszczególnych miejscowościach, piszemy w 138 numerze Lokalnej.

(sc)

 
Horror na grzybach
czwartek, 03 października 2013 10:24

loaklna-bagnoPrawdziwy horror przeżyła dwójka grzybiarzy, która o mało nie utonęła w leśnych bagnach nieopodal Prószkowa (gm. Żagań)

Do groźnego zdarzenia doszło w sobotę (28.09). Trzech mieszkańców Pożarowa (gm. Żagań) wybrało się na grzyby. Mężczyźni zabrnęli głęboko w las. W pewnym momencie grząska ziemia zaczęła się pod nimi zapadać. Co działo się dalej i jak ratowano grzybiarzy, piszemy w 136 wydaniu Lokalnej.

(sc)

 
Dziki zryły boisko!
wtorek, 24 września 2013 06:49

lokalna-dzikiW środę (18.09) w godzinach porannych dziki zryły boisko w Tomaszowie.

Wszystko przez to, że nadal nie postawiono ogrodzenia, choć umowa z wykonawcą została podpisana 15 sierpnia. Dlaczego w Tomaszowie dochodzi do takich sytuacji, kto zatrzyma dziki, piszemy w 134 wydaniu Lokalnej. 

(sc)

 
Jak żyć, gdy zbiedniałem o pół miliona?
środa, 28 sierpnia 2013 06:37

lokalna-galentBolesław Galent pożalił się podczas sesji rady gminy Żagań, że w Polsce nie da się żyć, bo w tym roku ma pół miliona złotych mniejszy zysk niż w roku ubiegłym.

Przewodniczący rady gminy wiejskiej Żagań do biednych nie należy. W rankingach najbogatszych samorządowców Bolesław Galent wyprzedza zazwyczaj wszystkich. Przewodniczący uważa jednak, że jest mu źle. Dlaczego, piszemy w 130 numerze Lokalnej. 

(sc)

 


Strona 1 z 11
17.04.14 Administrator
Najnowsze wydanie LOKALNEJ

Uśmiechnięty zając przy logo Lokalnej to znak, że w punktach sprzeda...

16.04.14 Administrator
Nie wyprosił podwyżek

Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej przez blisko dwie godziny mó...

15.04.14 Administrator
W Opiece zabrakło pieniedzy

Od początku kwietnia biedniejsi mieszańcy Gozdnicy nie mogą zjeść c...

14.04.14 Administrator
Nagrodzili mistrzów sportu

W Szprotawie odbyła się Gala Sportu 2013, podczas której nagrodzono n...

Polityka Prywatności   Copyright ©  Lokalna     Joomla! Szablony